• Cepli Dosya

Firmalar markalarını ve kurumsal yapılarını ön plana çıkartmak için bazı malzemelerden yararlanır. Cepli dosyalar da bu malzemelerden bir tanesidir. Sunum dosyası olarak bilinen pek çok firmanın işyerinde sıklıkla kullandığı dosyalara cepli dosya denir. Cepli dosya hem firmaların logolarını içerdiği için bir reklam hem de kurumsal yapının göstergesidir. Bu nedenle cepli dosya tasarımı Grafik Tasarım ekibimiz tarafından firmaların profesyonelliğini karşılayan materyallerden birisidir.

Cepli dosya basımı diğer firma malzemelerinde olduğu gibi belirli bir tasarıma dayanır. Bu tasarımlar sayesinde firmanın iletişim bilgileri ve logoları tasarıma eklenir. Böylece firmalar için özel cepli dosya basımı yapılmış olur.

Cepli Dosya Baskısı İçin Gerekenler

Cepli dosyalar firmaların her zaman ihtiyaç duyduğu kırtasiye malzemelerinden birisidir. Çok amaçlı olarak kullanılan cepli dosyalar, özellikle baskı esnasında farklı çeşitlere de ayrılır. Cepli dosya baskısı için genellikle kağıt gramajları tercih edilir. Bunlara ek olarak firmanın logo ve ambleminden oluşan renkler dosyanın üzerinde yer alır.

Bazı firmalar cepli dosyaların daha hoş gözükmesi için özel taleplerde bulunabilir. Bu durumlarda da selefon ya da özel kesim işçilik yapılmaktadır. Cepli Dosya tasarımlarında sipariş vermek için öncelikle adetleri ve cepli dosya ebatlarını belirtmek gerekir. Belirtilen özelliklere ve özel işçilik durumlarına göre cepli dosyalar tasarlanır ve üretime girer.

Cepli Dosyalarda Baskılar ve Ebatlar

Cepli dosya baskısı genellikle parlak ve mat selefonlu olarak üretilmektedir. Firmalar isteklerine göre bu iki cepli dosya türünden birisini tercih edebilir. Genellikle parlak selefonlu dosyalar mat selefonlu dosyalara göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Cepli dosyalar sunum dosyası olarak bilindiği için sunum dosyası basımı için çoğunlukla 250gr. mat kuşe kağıt tercih edilir.

Cepli dosyalar kullanım kolaylığı açısından cep kısmı yapıştırma olarak üretilir. Cep kısmında bu nedenle bir baskı yapılmaz. 23 cm x 33 cm boyutunda olan cepli dosyalar işyerlerinde daha çok tercih edilmektedir. Parlak ve mat olarak 250 gr Amerikan Bristol kağıdı üzerine özel kesim olarak basılan sunum dosyaları da bulunur. Bu sunum dosyası basımı 21,8 cm x 30,5 cm ebatında olmaktadır.

Cepli Dosyaların Özellikleri

Cepli dosyaların iç kapak bölümünde CD, ve kartvizit gibi içerisine koyulabilen bir cebi bulunmaktadır. Genellikle cepli dosya basım işlemi kalın kağıtlardan üretilmekte ve evrak çantalarına kolaylıkla sığabilecek ebatlarda basılmaktadır. Cepli dosya basım aşamasında genellikle baskı işlemleri firmalar tarafından tasarlanır. Bazı firmalar bu tasarım işlemlerini basım yapan firmalara devretmektedir. Ayrıca baskı işlemi sadece cepli dosyanın ön kısmına yapılmaktadır.

Firmalar için kurumsallığı ön plana çıkartmak önemlidir. Bu durum için cepli dosyaların firma logosunu ya da amblemini taşıması gerekir. Maliyetleri azaltmak içinse sadece ön kısma baskı yapılması yeterli olacaktır. Kuşe kağıt ya da Amerikan Bristol kağıt üzerine baskı işlemi yapılabilir. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Cepli Dosya

  • Ürün Kodu: Cepli Dosya
  • 1.800,00TL


Mevcut Seçenekler:Etiketler: Cepli Dosya, Cepli Dosya, Matbaa Ürünleri